Брегалнички Портал

Вести од Брегалничкиот регион.

Приведени двајца штипјани кај кои била најдена марихуана

Пренеси го гласот

На 27.01.2024 во 20.50 часот во Штип полициски службеници од СВР Штип ги лишиле од слобода М.М.(20) и М.Ј.(28) двајцата во Штип поради тоа што во паркирано патничко моторно возило „поло“ со штипски регистарски ознаки, во кое биле двајцата, била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Извор: МВР

Креирано од:


Пренеси го гласот