Брегалнички Портал

Вести од Багалничкиот регион.

Листа од најдобрите женски алкохолни пијалоци

Пренеси го гласот

Направивме список на популарни женски алкохолни пијалоци што можете да ги направите дома или да ги нарачате во бар. Овие вкусни пијалоци ќе ви помогнат да се опуштите и да уживате во вашето слободно време со пријателките.

Секс на плажа

Лесен пијалок, освежувачки и  неверојатно вкусен! Тоа е еден од најпопуларните пијалоци со неколку варијанти и е многу лесен за правење. Го сакаме затоа што е овошен, убав и не премногу силен. Овој коктел е одличен и за летен и за зимски период.

Сангрија

Сангрија е типичен пијалок од Португалија и Шпанија. Главна состојка е виното (црвено или бело), ​​сецкано овошје и ракија. Овој традиционален пијалок е освежувачки и лесен за правење, така што дефинитивно треба да го пробате за следната забава.

 Ватермелон Водка ( Водка во лубеница)

Лубеницата и вотката се одлична комбинација за жешките летни забави, нели? За овој рецепт ќе ви требаат само две состојки – 1 лубеница и шише од омилената вотка.

Исечете отвор во горниот дел на лубеницата и излупете го нагоре. Ставете го шишето во отворот и оставете го 6-12 часа (или преку ноќ). Водката ќе се апсорбира во лубеницата.

Друг начин да го направите овој лесен рецепт е да ја исечете лубеницата на половина и да ја одстраните внатрешноста на лубеницата. Исечете ја внатрешноста од лубеницата на мали парчиња. Вратете го овошјето во „чинија“  и истурете ја водката. Може да издлабете и цик-цак образец за подобра презентација.

 Јагода Далкуири

Традиционално, од јагода се прави со рум, но за да биде повозбудливо ќе ги промениме работите и ќе ја направиме со водка.

Додадете јагоди во шејк коктел. Исцедете лимон и додајте го во шејкот. Додадете едноставен сируп од било кое овошје и комбинирајте ги сите состојки заедно како коктел.  Додадете 2 мл вотка и мраз. Протресете го и вкусете го.

 Малибу коктел

За овој супер лесен коктел, ќе ви требаат: Малибу ликер, сок од брусница и сок од ананас.

Додадете неколку коцки мраз во чашата. Додадете Малибу, сок од брусница и сок од ананас. Измешајте го заедно и уживајте во вашиот освежителен пијалок!

Синиот Хаваец

Што има во тоа? Кокос, сок од ананас, бел рум и сино какао. Овој син коктел има вкус исто како и Пина-колада.

Космополитан

Ако сте го гледале „Сексот и градот“, тогаш знаете дека Космополитан беше омилениот пијалок на Кери. Космо е составено од сок од брусница, сок од лимон, мешавина од цитрусно кисело овошје и водка. Тоа е уште еден овошен пијалок што дефинитивно ќе го сакате!

Мохито

Апсолутно ќе ја сакате едноставноста на коктелот Мохито. Комбинирајте сок од лимон, нане,  сода и бел рум и ќе добиете еден пијалок и свеж пијалок. Мохито е совршен пијалок за бар, особено кога се споделува со некој специјален.

Маргарита

Маргарита е пијалок за класични отмени жени. Тоа е мешавина од текила, сок од лимон, кисела мешавина цитрусно овошје. Може да се сервира и како замрзнат пијалок.

Лимон Мартини

Ова мартини е совршена комбинација на кисело и слатко – одличен пијалок од лимон. Состојки : вотка,  шеќер и свеж сок од лимон.

Пина колада

Пина Колада е вашиот совршен пијалок за превоз до Бахамите. Коко Лопез, румот и мразот се состојки што го прават овој коктел совршениот пијалок . Дали сте подготвени за вашиот превоз до тропскиот рај? Пробајте го

Креирано од:


Пренеси го гласот
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com