Брегалнички Портал

Вести од Багалничкиот регион.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ кај осветените води на Охридското Езеро и во Струга се поклони и го бакна Светиот Крст

Пренеси го гласот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес по повод големиот православен христијански празник Богојаление- Водици заедно со потпретседателот Александар Николоски беа помеѓу граѓаните и посетителите на Охрид како и помеѓу граѓаните на Струга.

На еден од најубавите настани во годината не само во Охрид туку и пошироко на Балканот, Претседателот на опозициската партија им посака на сите граѓани среќа и здравје за новата 2023 година како и успеси на индивидуален план.

“Денеска сум во посета на Охрид и пред сѐ сакам да го честитам овој голем православен христијански празник Богојавление – Водици на сите православни христијани. И да им посакам здравје, среќа, успех, мир, она што на сите нас е потребно, но и на сите граѓани кои не го слават овој денешен ден, а се наши сограѓани во оваа наша Македонија.

Нека ни донесе пред сѐ здравје овој ден, да бидеме спокојни и мирни во душата, бидејќи тоа е најважно. Здрав човек и мирен човек може да направи сѐ.”

-рече Христијан Мицкоски во изјава за присутните медиуми.

Креирано од:


Пренеси го гласот
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com