БРЕГАЛНИЧКИ ПОРТАЛ

ИДЕНТИТЕТ НА РЕГИОНОТ

Честитка по повод денешниот празник Св. Јован Крстител од Христијан Мицкоски- Претседел на ВМРО-ДПМНЕ

Пренеси го гласот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со својот син Јован, членови на неговото семејство и неколкумина свои соработници утринава присуствуваа на Света Божествена Литургија посветена на денешниот празник Св. Јован Крстител.

Мицкоски преку социјалните мрежи упати своја честитка до сите Православни Христијани кои што го чествуваат денешниот празник, посебно до оние кои што имаат свој именден.

“Денес се празнува големиот Св. Јован Крстител, чие име го носи и мојот поголем син. Традиционално со верниот народ бев во црквата на Светите Апостоли Петар и Павле во Ѓорче Петров, Скопје.
Честит именден на сите кои го носат и празнуваат овој голем ден. На сите им посакувам здравје, повеќе надеж, насмевки, крената глава и волја за промени за победа над сите несреќи, сите работи кои како сидро влечат надоле, причинуваат болка и немир.
На мојот син Јован, како родител му посакувам освен добро здравје, многу сила да се бори низ сите препреки и како и до сега, сам да си ја гради среќата и успева во животот.”

-стои во честитката на Христијан Мицкоски- Претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

bregalnickimarketing

Креирано од:


Пренеси го гласот