БРЕГАЛНИЧКИ ПОРТАЛ

ИДЕНТИТЕТ НА РЕГИОНОТ

31 годишен штипјанец извршил обљуба врз 27 годишна жена

Пренеси го гласот

На 23.12.2023 во 00.42 часот во СВР Штип 27 – годишна жена пријавила дека околу 00.10 часот во домот на Ф.И.(31) од Штип, тој извршил обљуба над неа. Известен е јавен обвинител и по целосно документирање на случајот против Ф.И. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: МВР

Креирано од:


Пренеси го гласот