Брегалнички Портал

Вести од Брегалничкиот регион.

Дрогата “царува” во регионот! Полицискиот билтен полн со инциденти

Пренеси го гласот

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Д.Ф.(45) и С.А.(43), двајцата од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“. На 19.09.2022, полициски службеници извршиле преглед над лице од Кочани, при што пронашле и одзеле хероин и марихуана, кои ги купил од пријавените.

извор: МВР

Креирано од:


Пренеси го гласот