БРЕГАЛНИЧКИ ПОРТАЛ

ИДЕНТИТЕТ НА РЕГИОНОТ

Џош Гробан – еден од најдраматичните машки вокали во светската поп музика

Пренеси го гласот

Џошуа Винслоу Гробан (роден на 27 февруари 1981) е американски пејач, текстописец, актер и продуцент.

Неговите први четири соло албуми се сертифицирани како мулти-платинести, а во 2007 година тој беше афирмиран како најпродаваниот уметник број еден во САД, со над 22,3 милиони продадени албуми.

Од 2012 година, тој продал повеќе од 25 милиони албуми низ целиот свет.

Неколку факти за Џош Гробан кој што го има еден од најсилните и најдраматични машки вокали во светската поп музика:

1. Со неговиот помлад брат (Крис) слават роденден на ист ден, на 27 февруари.

2. Мрази шопинг.

3. Сака кафе колку што мрази шопинг.

4. Неговиот совршен дует партнер е Бјорк.

5. Кога бил помлад, сакал да биде ветеринар и да живее на фарма.

6. Како дете, сакал да игра тенис. Играл три до четири пати неделно.

7. Ноќта на вештерките и новогодишната ноќ се настани кои никогаш не ги почитувал.

8. Не знае како да си врзе вратоврска. Тоа е засрамувачко вели Џош за себе.

9. Една од највредните предмети во неговиот дом е книга потпишана од Нелсон Мандела посветена на Гробан.

10. Неговата цел е да се одвои време за да се направи Бродвеј шоу во следните неколку години.

bregalnickimarketing

11. Заљубен е во виното

12. Отсекогаш сакал куќа на дрво во неговиот двор.

13. “Јас само сакам да готвам со партнер или на друго место ги јадам сите состојки” – вели Гробан.

14. Пред секој настап има етапи на функционирање, започнува со чај од нане или чај од камилица , голема голтка пред да започне со шоуто е неговата шема .

15. Сака видео игри и стратешки игри. Можа да се изгуби во нив со часови , посебно кога е на пат.

16. Тој е застапник за уметничко образование и има своја книга-прирачник наречена Најди ја твојата светлина.

17. Нема никакви тетоважи (сеуште), но неговите обожаватели му препорачале некои прилично креативни, па големи се шансите да си го исцрта телото.

18. “Имам врска на љубов и одбивност на сирење. Го сакам сирењето, no моите гласни жици го мразат.” – вели Гробан

19. Кога патува, претпочита мали соби во замена за големи. Сака да го гледа секој агол од собата.

20. Сака да се шегува – да ги повикува пријателите и семејството од непознат број.

Креирано од:


Пренеси го гласот