Брегалнички Портал

Вести од Брегалничкиот регион.

Терминаторот Арнолд Шварценегер се откажа од месото и млекото за да се фокусира на растителна исхрана

Пренеси го гласот

Поранешниот светски шампион во бодибилдинг целосно ја добива својата сила од консумацијата на растителната исхрана која стана негово секојдневие.

Шварценегер неодамна откри во јавност дека се отарасил од месото и млекото во корист на растителните состојки и бадемовото масло, додека јајцата се единствената не веганска состојка која што тој се уште ја консумира.

Седумкратниот Мистер Олимпија шампион во видео за магазинот Men’s Health откри повеќе детали за прехрамбените намирници кои ги има во својот фрижидер, како и неговата актуелна вежбовна рутина.

38 Гувернер на Калифорнија во неговиот фрижидер има зеленчук, овошје, и веганско месо.

За да ги задоволи своите потреби од протеини тој подготвува смути кое содржи бадемово млеко, вишнов џус и банана, при што додава и јаца и тоа со се лупка.

Кога температурата на телото ќе почне да расте, тој ја намалува со консумација на лубеница.

Креирано од:


Пренеси го гласот
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com