БРЕГАЛНИЧКИ ПОРТАЛ

ИДЕНТИТЕТ НА РЕГИОНОТ

Анастасија Гизерскаја е модел кој напорно работи за својот статус (Галерија)

Пренеси го гласот

Рускиот модел Анастасија Гизерскаја е родена на 9 февруари во 1998 година и на свои 24 години има огромно влијание во руските модни кругови каде веќе има добиено своевиден култен статус.

Но нека не ве поколеба и прелаже нејзината убавина, таа сепак напорно секојдневно работи за одржување на овој нејзин култен статус повеѓу своите следбеници.

Anastasia Gizerskaya на Инстаграм има над 800К следбеници чиј број постојано расте и каде секојдневно објавува фотографии во костими за капење и секојдневна облека. Таа живееше во Калининград, пред да се пресели во Москва, во хороскоп е Водолија а промовира брендови како Ko Jewelry, Elux Shoes и Super Turboshop на нејзиниот Инстаграм профил.

Нејзината глобална слава доживеа експлозија откако беше претставена како руски амбасадор на Светскиот куп во фудбал на ФИФА во 2018 година.

Како дел од својот бизнис како модел таа има свој фитнес програм за одржување на кондиција и здраво и витално тело, кој може да се набави од нејзиниот сајт во видео форма.

Анастасија Гизерскаја според релевантнит светски таблоиди тежи над 1,5 милиони долари што ја прави една од најбогатите модели на денешницата.

bregalnickimarketing

За повеќе модни детали и останати промо пикантерии на Анастасија посетете го нејзиниот Инстаграм профил https://www.instagram.com/ngizerskaya/

Креирано од:


Пренеси го гласот