Брегалнички Портал

Вести од Багалничкиот регион.

Човек да не може да поверува: Возило на брза помош прегази возрасна жена

Пренеси го гласот

На социјалните мрежи се споделува видео на кое се гледа возило на Брзата помош враќајки се во рикверц наназад, со пуштена светлосна сигнализација како удира, прегазува и застанува над возрасна жена и тоа на пешачка патека пред влез на објект.

Жената под возилото ја забележа медицинската сестра по што реагираа и другите здравствен персонал кое беше во возилото.

Креирано од:


Пренеси го гласот
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com