БРЕГАЛНИЧКИ ПОРТАЛ

ИДЕНТИТЕТ НА РЕГИОНОТ

Џејсон Кларк – Човекот заљубен во својата мистериозност

Пренеси го гласот

Џејсон Кларк (роден на 17 јули 1969) е австралиски филмски и телевизиски актер. Кларк е познат по многу телевизиски серии, и е познат по играњето на Томи Кафе во телевизиската серија Братство. Тој исто така се појавил во многу филмови, честопати како антагонист. Неговите филмски улоги вклучуваат главни улоги во Zero Dark Thirty (2012), White House Down (2013), Dawn of the Planet of the Apes (2014), Terminator Genisys (2015), Everest(2015), Mudbound (2017), Chappaquiddick (2017) и First Man (2018) во кој го прикажува ликот на астронаутот Ед Вајт.

Џејсон Кларк е популарна фигура кога станува збор за глума. Роден е во Винтон, Квинсленд, Австралија. Неговото детство го поминал во неговиот роден град. Неговиот татко, бил добро познат фармер кој чувал  овци. Џејсон Кларк дипломирал на престижниот Универзитет во Мелбурн. Тој всушност завршил во Колеџот за уметности на Универзитетот во 1994 година. Иако бил израснат и воспитан во Австралија, Џејсон  делувал како да живеел во било која од американските продукции.

Иако овој  енергичен и убав актер е јавна личност, неговиот статус на врска останува лична работа. Без оглед на тоа што пишуваат дека е во брак или има девојка, тоа се само шпекулации бидејќи Џејсон никогаш не зборува за својот приватен живот. На 48 години, Џејсон најверојатно ужива во животот како ерген и уште не е сигурен дали наскоро ќе го промени својот статус.

Кариерата на Џејсон Кларк започна една година откако дипломирал на Уметничкиот колеџ на Универзитетот во Мелбурн. Џејсон Кларк се појави во безброј телевизиски емисии. Една од нив, Зората на планетата на мајмуните, која го катапултираше со статус на ѕвезда. Во повеќето филмови што тој ги има прикажано, тој дејствува како антагонист или ривал. Тој беше дел од оние актери  кои беа номинирани за најдобар актер во 2012 година.

Џејсон Кларк почнал да глуми во филмови во 1997 година и сеуште е моќен во својата професија. Во 2018 тој се појавува во филм кој е далеку од неговите вообичаени улоги. Тој го глумеше ликот  Ерик Прајс во Винчестер: Куќата која изгради духови ( во февруари 2018 година)

Џејсон Кларк е дел од многу телевизиски емисии. Почнал да се појавува на телевизиски емисии од 1995 година, но Џејсон Кларк успеа да изведе и различни видови улоги во сите свои филмови.

Џејсон Кларк се чини дека е повеќе од еден обичен актер. Неговите зборови се длабоки и навистина ќе  ве натераат да размислувате.

bregalnickimarketing

Ви треба мистерија. Всушност секој ја поседува. Мислам дека тоа е она по што жените низ светот, особено жените во Франција, се добри. Сè уште постои чувство дека треба да задржите дел од непознатото, бидејќи тоа е местото каде што душата престојува . – изјавува Кларк

Џејсон Кларк останува извор на инспирација за актерите од неговата возраст. Има многу приврзаници на социјалните медиуми, а  неговата нето вредност, многу настапи и одлични перформанси во филмовите го портретираат како многу трудољубив човек. Според неговите  зборови:

“Тоа е еден од предизвиците на актерството. Не можете да очекувате дека ќе бидете успешни, но морате да го ставите своето срце во она што го работите и сè што имате во него. Погледнете во  Иан Мекелен, кој е осумдесет и нешто години,  тој само ја сака својата работа и тоа се гледа по  делата, со што се дефинира каков тип на актер си и кои луѓе сакаат да работат со вас и дали можеш да ја завршиш оваа работа подолго време . На неговата возраст, сеуште толку многу лежи  залиха за холивудската индустрија, особено ако ја задржи својата мотивација.” – објаснува Кларк

Креирано од:


Пренеси го гласот