БРЕГАЛНИЧКИ ПОРТАЛ

ИДЕНТИТЕТ НА РЕГИОНОТ

Тео Џејмс најмногу им се восхитува на неговите родители затоа што одгледале 5 деца

Пренеси го гласот

Тео Џејмс (роден на 16 декември 1984 година), е англиски актер, режисер, продуцент и модел, познат по тоа што ја прикажува улогата на Тобиас „Четири“ Ејтон во филмската трилогија на Серијалот Различни.  Во 2015 година, тој стана амбасадор на брендот за мирисите на Уго Бос за мажи, појавувајќи се во печатени реклами. Запознајте го Тео малку повеќе:

1. Неговото полно име е Теодор Питер Џејмс Кинаирд Таптиклис, но го користи своето сценско име Тео Џејмс.

2. Неговиот дедо бил грк.

3. Надвор од неговата актерска кариера, Тео е пејач и гитарист во лондонскиот бенд Шере Кан.

4. На 21 ноември 2012 година, групата на својата Фејсбук страница објави дека тие веќе не настапуваат активно како бенд и дека  само членовите ќе ги извршуваат другите музички потфати.

5. Тео е англиска ѕвезда. Роден е во Оксфорд, од мајка Џејн и татко Филип Таптиклис.

6. Неговото друго потекло вклучува Шкотски и Ново Зеландски елементи.

7. Тој е најмал од петте деца на своите родители.

8. Завршил факултет за филозофија во Универзитетот во Нотингем.

9. Обучувал во Театарската школа Бристол Стариот Вик.

10. Го направил своето деби во телевизијата во Страсна жена, каде глумел спроти Били Пипер.

11. Неговата најзабележителна улога е на Ејмс, во филмот Inbetweeners

12. Тео има двајца браќа и две сестри.

13. Бабите и дедовците на Тео се преселиле во Нов Зеланд, а Тео го воспитувал и изгледал  неговиот татко.

14. Тео работел во Националната здравствена служба во Англија.

15. Знае дека тој често ја добива работата заради неговиот добар изглед, но се надева дека ќе ја задржи работата заради тоа како постапува и како го манифестира талентот.

16. Додека бил на училиште, тој бил во многу училишни претстави и правел многу музика.

17. Тој и неговите браќа и сестри се многу блиски.

18. Мисли дека работите во Лондон се многу здодевни и споени преку жица и социјални мрежи со Америка.

19. Гледајте го „Капетан Америка“ во 3Д ,  кул филм во добар амбиент – вели Тео.

20. Мисли дека Њујоркчаните  се попријателски  настроени и по љубезни од Лондончани.

21. Тој се бори за заштита на животите и чистата средина.

22. Најмногу им се восхитува на неговите родители затоа што пораснале 5 деца и многу се жртвувале за нив.

23. Тој сака филмови со силни машки оловни ликови како што се изведбата на Ефри Раш во „Блесок“, и Жан-Лук Годард во „Без здив“.

24. Меѓу неговите омилени актери спаѓаат Марлон Брандо, Стив МекКвин и Роберт Де Ниро.

bregalnickimarketing

25. Во врска е со Рут Кирни.

26. Тео Џејмс оргинално зборува на  неколку акценти, вклучувајќи британски, шкотски, јужен ирски, американски.

27. Пред да стане актер, тој сакал да биде музичар.

28. Тео се пријавил на драмско училиште само за забава и тамо се пронашол себеси.

29. Претходно работел и како шанкер.

30. Танцувањето е исто така еден од талентите на Тео

31. Тој бил соученик на Антонија Томас, каде продолжил таа да ја игра Алиша во Минсис. Томас и Џејмс глумат заедно во краткиот филм Monsoon Nights.

32. Станал познат преку неговата кратка улога во драмата ИТВ Доунтон опатија каде го играл Кемал Памук, ужасниот турски дипломат.

33. Пее баритон, свири гитара, саксофон, пијано и хармоника.

34. Кога станува збор за танцување, тој може да танцува балет, славина и џез.

35. На Џејмс  му се допаѓа и спортот. Меѓу неговите омилени е боксот, кошарката, рагбито и нуркањето во длабоко море.

36. Џејмс  го научил паркур и започнал обука со ножеви и камшици за својата улога во Подземјето.

37. Кога станува збор за акценти при снимањето, Џејмс  сака да го задржи акцентот на неговиот лик во текот, дури и помеѓу снимањето.

38. Еднаш тој беше помешан  со Џејмс Франко во папарацо.

39. Филмот во 1996 година Блесок во кој глуми Руш е омилениот филм на Џејмс.

40. Неговата омилена сцена во Дивергент е последната борбена сцена од филмот.

41. ​​Го позајмил својот глас за рекламата за ТВ Ауди Велика Британија.

42. Холивудските инсајдери го нарекуваат следниот Бред Пит.

43. Џејмс  се појави во комерцијалните автомобили на Lexus.

44. За филмот Дивергент тој мораше да се здобие со мускули и да научи многу акробации и борби со рацете трениран од поранешните воени лица.

Креирано од:


Пренеси го гласот