Брегалнички Портал

Вести од Брегалничкиот регион.

Известување до јавноста на ЈП “Стипион” Штип 13.08.2022 година

Пренеси го гласот

‼️‼️Почитувани,

Ве известуваме дека од денес па до завршување на градежните активности Булевар Гоце Делчев ќе биде затворен за сообраќај на потегот од кружниот тек кај Хамачи се до кружниот тек кај бензинската пумпа Лукоил при излез од Штип. Сообраќајот ќе биде регулиран така што булеварот Гоце Делчев за влез во Штип ќе биде двонасочен.

Со почит

ЈП Стипион

Креирано од:


Пренеси го гласот
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com