БРЕГАЛНИЧКИ ПОРТАЛ

ИДЕНТИТЕТ НА РЕГИОНОТ

Кели Брук- модел кој плени со своите облини

Пренеси го гласот

Кели Брук е англиски модел, актерка, и ТВ презентерка која што помеѓу светската публика е позната по улогата во филмот “Пирана 3Д” од 2010 година. Кели Брук е родена и пораснала во Рочестер, Кент, како Кели Ен Парсонс на 23 ти ноември 1979 година. Таа е ќерка на Сандра Кели- готвачка и Кенет Парсонс кој што е градежен работник. Таа има помлад брат Демијан и постара полу-сестра Саша.

Кели Брук започнака да се занимава со моделство на нејзини 16 години. Одтогаш била зашттно лице на голем број значајни светски брендови и маркетинг кампањи.

Во 2005 година од страна на FHM била прогласена за број 1 најсекси жена во светот. Во 2007 година од страна на Дејли Стар е прогласена за број 6 жена со најубави гради во Британија.

Има многу што да се пишува за оваа жена, но се чини дека и покрај тоа што Кели Брук се движи кон возрасната бариера од 40-тката таа се повеќе и повеќе плени со својот изгкед и убавина.

Кели Брук пред премиерата на филмот Snatch во 2000 година во кој што глуми нејзиниот тогашен партнер Џејсон Статам

Нејзин дечко бил познатиот холивудски глумец Џејсон Статам со кого излегувала и се забавувале подолго време, а за себеси вели дека се чувствувала несигурно во своето тело кога била млада.

Кели Брук со нејзиниот актуелен дечко-32 годишниот модел Џереми

Сега како што се приближува кон својата 40-та година за себе вели дека никогаш не се чувствувала поубаво во своето тело.

bregalnickimarketing

Колку нејзините фанови се сложуваат со оваа нејзина констатација можеме само да претпоставиме.

Кели Брук без шминка штотуку разбудена од спиење

Во продолжение погледнете ја нашата избор галерија на фотографии од преубавата Кели Брук:

Креирано од:


Пренеси го гласот