БРЕГАЛНИЧКИ ПОРТАЛ

ИДЕНТИТЕТ НА РЕГИОНОТ

Неверојатна концертна изведба на рок-ѕвездите во подем Greta Van Fleet

Пренеси го гласот

Минатиот викенд рок-ѕвездите кои се во нагорна линија на нивниот брзорастечки кариерен успех ја завзедоа сцената во познатата сала “Форумот” во Лос Анџелес на овогодишниот KROQ Скоро акустичен концерт кој се одржува секоја година пред Божикните и новогодишните празници.

Групата свиреше заедно со бендовите Smashing Pumpkins, Thirty Seconds To Mars, Third Eye Blind, Bad Religion, AFI and Florence And The Machine- и беа неверојатни.

Сега целото нивно 40 минутно шоу е достапно на јутјуб и може да се погледне.

Креирано од:


Пренеси го гласот