Брегалнички Портал

Вести од Брегалничкиот регион.

Вили Гајда: Неизгласувањето на амнестијата за 27 април, беше смислено сценарио на СДС, ДУИ и Левица!

Пренеси го гласот

Осудениот уставобранител за настаните на 27 април во Македонскиот парламент Вилијам Михајловски- Вили Гајда по обидите на провладините ботови вината за неизгласување на амнестијата за овој настан да се префрли врз пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, упати своја реакција преку социјалните мрежи во која со негови зборови ја разобличува манипулацијата која ја прават ботовите приврзани на актуелната власт која во прво време и ги осуди овие луѓе за непостоечко дело тероризам.

Во продолжение интегрално ја пренесуваме пораката на Вили Гајда упатена во јавноста преку социјалните мрежи:

“Со оглед дека спласнаа нападите кон пратениците кои не беа присутни на седницата за ставање на дневен ред точката за предлог законот за амнестија и двајцата левичари кои само преку постови глумат десничари ја префрлија целата вина врз ВМРО и многу членови и симпатизери на ВМРО паднаа одма на нивната замка.

Овој пост не е за да бранам или оправдувам некого туку само за да ви кажам како го гледам јас тоа гласање од моја гледна точка.

Кога напишав дека сеуште има јуди во партиските редови тоа го мислев за некои помали коалициони партии со ВМРО.

Јас бев против да се поднесува закон за амнестија бидејќи еднаш побарав и бев одбиен, а беше амнестиран човек кој самиот призна пред судот дека носел оружје на тој 27 април, но детето копиле беше амнестирано бидејќи кажа онака како што му беше напишано од страна на вилма рускоска шефот на организираниот криминал за да си го оправда измисленото монтирано обвинение.

Виновниците во врска со амнестијата не ги барајте во ВМРО ДПМНЕ, оваа хајка беше осмислена игра на левица и се реваншираа за претходната ситуација која излезе во јавност кога двајцата левичари направија кворум за отварање на седница (не ми текнува која беше точката на таа седница).

Затоа луѓе не паѓајте на вакви финти осмислени од шарени педери, само штетите на партијата која се бори за нас, ништо повеќе. Доколку имате критики критикувајте ги во штабовите вашите претставници, а преку постови џабе пишувате, тоа не допира така како што мислите. Бидете мажи и кажете им во очи и ќе видите каков одговор ќе добиете.

НЕМОЖАМ ДА ВЕ РАЗБЕРАМ ДАЛИ ОЧЕКУВАТЕ ОД ОНИЕ ШТО НЕ ОСУДИЈА ДА НЕ АМНЕСТИРААТ?

ВИДОВМЕ 2018 КАКО ГИ АМНЕСТИРАА ПОЛОВИНАТА ОБВИНЕТИ….БЕА АМНЕСТИРАНИ ЗА КРСТО, САШО, ЉУБЕН ЗА ВОЗВРАТ ДА ГЛАСААТ И ГО СМЕНИЈА ИМЕТО.
ПА БИ САКАЛ ДА ВЕ ПРАШАМ ДАЛИ СТЕ ЗА ДА НЕ АМНЕСТИРААТ ЗА ВОЗВРАТ ДА ГИ ВМЕТНАТ БУГАРИТЕ ВО УСТАВОТ?

МОЈОТ ОДГОВОР Е : НЕ ФАЛА НЕ МИ ТРЕБА ТАКВА АМНЕСТИЈА ШТО ЌЕ БИДЕ НА ШТЕТА НА МОЈОТ МАКЕДОНСКИ НАРОД.

Не сакам многу да должам само ќе повторам дека “ОД ЛЕВИЧАР НИКОГАШ НЕМОЖЕ ДА БИДЕ ДЕСНИЧАР” А ЗА ДА СЕ ФРЛИ ДАМКА НА ВМРО ОВА БЕШЕ СМИСЛЕНО ОД СДС, ДУИ И ЛЕВИЦА.”

Креирано од:


Пренеси го гласот
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com