Брегалнички Портал

Вести од Багалничкиот регион.

Во текот на вчерашниот ден МВР изрекле вкупни 23 санкции на подрачјето на СВР Штип

Пренеси го гласот

На 03.01.2023 на подрачјето на СВР Штип полициски службеници спроведоа акциска контрола на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од пропишаната. За време на контролата биле констатирани 11 прекршоци, сите во населено место. На сите возачи им биле изречени соодветни санкции. Санкционирани биле и 12 други видови на прекршоци, од кои 1 за управување возило без возачка дозвола, 2 за нерегистрирано возило, 1 за непочитување првенство на минување, 1 за некористење сигурносен појас, 3 за користење мобилен телефон и 4 за непрописно паркирање.

Извор: МВР

Креирано од:


Пренеси го гласот
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com