Брегалнички Портал

Вести од Багалничкиот регион.

Џоан Мекеј-Мајка, сопруга и моден модел која плени со своите атрибути (Галерија)

Пренеси го гласот

Џоан Мекеј го живее летото 365 денови во годината. Мајката, сопругата и модниот модел која е ситуарана во Бали со нејзиниот сопруг и прекрасната ќеркичка по име Нала може да се пофали со прекрасно извајаното тело наспроти сите предрасуди кон семејните жени како неа.

Како нејзин избор за бикини за на плажа се оние коистими во кои се чувствува комотно што не откриваат премногу и што можат да се носат цел ден.

За својата гардероба вели дека нема потреба да ја ресетира во поглед на модните трендови од сезона до сезона затоа што кај нив во Бали не се забележува кога завршува едната сезона а кога почнува другата. Како крем за тело користи кокосово масло за од заштита од сончевото зраќење единствено користи сламена шапка. Исто така има особена пасија кон убавите очила кои и пружаат соодветна заштита од сонцето.

Омилена летна дестинација за одмор и е Квинстаун во Нов Зеланд а од вежбовни активности за задржување на формата на телото е носењето на нејзината ќерка во раце која моментално тежи 12 кг на надворешна температура од околу 30 степени.

Додека вежба сака да носи на себе единствено бикини костим кој и пружа соодветна мотивација додека работи на одржување на нејзината линија.

За фотографска сесија се подготвува така што претходниот ден оди на пливање во океанот. Суво масло за тело е задолжително при фотографирање во бикини.

Наскоро започнува со пласирање на нов моден дизајн на облека а се опушта со добар вилм и грицки.

Во продолжение погледнете дел од нејзините фотографии достапни на интернет.

Посетете го исто така нејзиниот Инстаграм профил кој нуди доста визуелно уживање за нејзините фанови.

Креирано од:


Пренеси го гласот