БРЕГАЛНИЧКИ ПОРТАЛ

ИДЕНТИТЕТ НА РЕГИОНОТ

34 годишник од Берово “лумпувал” со стаклен предмет и нанел повреда на друго лице

Пренеси го гласот

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против А.Д.(34) од Берово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,насилство“. На 03.12.2023 во угостителскиот објект во Берово, пријавениот со стаклен предмет нападнал лице од Берово и му нанел повреда.

Извор: МВР

Креирано од:


Пренеси го гласот