БРЕГАЛНИЧКИ ПОРТАЛ

ИДЕНТИТЕТ НА РЕГИОНОТ

57 годишен ловџија застрелал 39 годишен сограѓанин во Македонска Каменица

Пренеси го гласот

На 01.01.2024 полициски службеници од Македонска Каменица го лишиле од слобода Д.С.(57) од Македонска Каменица, затоа што, според пријавеното, со ловечка пушка му нанел прострелни рани на Д.Ј.(39) од Македонска Каменица, додека бил на лов со повеќе лица во с.Пресека, кочанско. По документирање на случајот против Д.С. ќе биде поднесена кривична пријава.

Извор: МВР

Креирано од:


Пренеси го гласот