БРЕГАЛНИЧКИ ПОРТАЛ

ИДЕНТИТЕТ НА РЕГИОНОТ

Дали состојбата во државата драматично се влошува? Нападнати две жени околу должнички односи

Пренеси го гласот

Во текот на вчерашниот ден две женски лица пријавиле напад поради финансиски недоразбирања во СВР Тетово.

Прво, 24-годишната М.З. од Битола, со престој во Тетово, вчера во 13 часот и 30 минути во СВР Тетово пријавила дека на втори овој месец околу 17 часот била физички нападната од тетовецот Н.М. поради нивни нерасчистени должничко-доверителски односи.

Ноќеска, пак, во 4 часот и 30 минути, 33-годишната З.К. во СВР Тетово пријавила дека час и половина пред тоа на улица „Јане Сандански“ во Тетово била физички нападната од 30-годишниот Р.Б. од тетовско Церово, поради финансиски недоразбирања.

Од СВР Тетово велат дека се преземаат мерки за расчистување и документирање и на двата случаи.

bregalnickimarketing

Креирано од:


Пренеси го гласот