БРЕГАЛНИЧКИ ПОРТАЛ

ИДЕНТИТЕТ НА РЕГИОНОТ

Меган Фокс – Бунтовничка во тинејџерството која стана една од нај посакуваните жени на филмската сцена

Пренеси го гласот

Меган Денис Фокс, е американска актерка и модел. Актерската кариера ја започна во 2001 г., со неколку ситни телевизиски и филмски улоги, и имаше редовна улога во телевизиската емисија  „Hope & Faith“. Погледнете неколку интересни факти за Меган Фокс кои не сте ги знаеле:

1. Во 2004 година, таа го направи своето филмско деби со улога во тинејџерската комедија  Confessions of a Teenage Drama Queen .

2. Во 2007 година, таа беше главната улога како Микаела Банес, таа била во љубовен интерес кон ликот на Шиа ЛаБоуф, во блокбастерскиот акционен филм Трансформерс, кој стана нејзина пробивна улога.

3. Фокс ја повтори улогата во продолжението од 2009 година, Transformers: Revenge of the Fallen.

4. Во 2009 година, таа глумеше во комедијата- хорор филм Jennifer’s Body..

5. Во 2014 година, таа зема улога како Април О’Нил во Тинејџерски мутант нинџа желки и ја реплицираше улогата во Тинејџерски мутант нинџа желки: надвор од сенките.

6. Фокс се смета за една од современите женски сензуални симболи на филмската сцена, и се појави во списанијата како Maxim, Rolling Stone и FHM.

7. Родена е во Оук Риџ, Тенеси, од мајка Глорија Дарлин и таткото Френклин Томас Фокс.

8. Татко на Фокс, извршувал казна затвор, а нејзината мајка се развела од него кога Фокс имала три години.

9. Нејзината мајка подоцна се омажила повторно, а Фокс и нејзината сестра ги израснале нејзината мајка и нејзиниот очув Тони Тоначио.

10. Таа беше воспитувана „многу строго Пентекостал“, но подоцна го посетуваше католичко училиште 12 години.

11. Фокс изјавила дека нејзините родители биле многу строги и дека не смеела да има дечко или да поканува пријатели во нејзината куќа. Живеела со нејзината мајка сè додека не почнала да заработува доволно пари за да се издржува сама.

12. Фокс започна да тренира  танц и да посетува драма кога имала пет години во Кингстон, Тенеси.

13. Таа присуствувала во танчерска класа во центарот на заедницата во Кингстон и била вклучена во хорот на основното училиште Кингстон и тимот за пливање на Кингстон Клиперс.

14. Кога имала 10 години, откако се преселила во Санкт Петербург, Флорида, Фокс го продолжила тренингот.

°æ·ÊÇÏ´Â ¸Þ°£ Æø½º (¼­¿ï=¿¬ÇÕ´º½º) °­¹ÎÁö ±âÀÚ = 21ÀÏ ¼­¿ï °­³²±¸ CGV¾Ð±¸Á¤¿¡¼­ ¿­¸° ¿µÈ­ ‘Àå»ç¸® : ÀØÇôÁø ¿µ¿õµé’Á¦ÀÛº¸°íȸ¿¡¼­ ¹è¿ì ¸Þ°£ Æø½º°¡ Æ÷Á ÃëÇÏ°í ÀÖ´Ù. 2019.8.21 mjkang@yna.co.kr/2019-08-21 12:43:48/

15. Кога имала 13 години, Фокс започнала со манекенство откако освоила неколку награди на Американската конвенција за моделирање и таленти во 1999 година во Хилтон Хед, Јужна Каролина.

16. На 17-годишна возраст, таа го напуштила  училиштето преку преписка со цел да се пресели во Лос Анџелес, Калифорнија.

17. Фокс зборувала слободно за своето време и живот поминат во училиште, изјавувајќи дека во средно училиште била малтретирана и морала да јаде ручек во тоалетот за да избегне да биде, „затрупана со пакувања со кечап“ кој го мразела. Таа сметала дека проблемот не е нејзиниот изглед, туку тоа што таа секогаш се чувствувала подобро со момчињата и ретко имала пријателки.

bregalnickimarketing

18. Фокс изјавува дека никогаш не била популарна во средно училиште, и додава: „Сите ме мразеа, и јас бев тотално напуштена, моите пријатели секогаш беа момци, имам многу агресивна личност и девојките не ми се допаѓаа поради тоа. Имав само една одлична девојка пријателка целиот мој живот “.

19. Таа е огромен љубител на стрипови и видео игри. Нејзин омилен уметник е покојниот Мајкл Тарнер.

20. Таа е првата актерка што некогаш ја закитила насловната страница на магазинот GoreZone.

21. Фокс се ожени со Брајан Остин Грин со церемонија на зајдисонце, на плажа на Хаваи, со неговиот син Касиус како единствен сведок.

22. Таа била забранета за влез во Волмарт на 15-годишна возраст, откако била фатена во продавницата при чудно однесување.

23. Таа го роди своето прво дете на 26-годишна возраст, син по име Ноа Шенон Грин на 27 септември 2012 година. Таткото на детето е нејзиниот сопруг Брајан Остин Грин.

24. Таа го роди своето второ дете на 27-годишна возраст, син по име Боди Рансом Грин на 12 февруари 2014 година. Таткото на детето е нејзиниот сопруг Брајан Остин Грин.

25. Фокс аудитираше за улогата на Лиза во „Амитивил хорор“, која отиде кај Рејчел Николс.

26. Таа покажа интерес за улогата на Кери Вајт во Хомер римејк Кери, која отиде кај Клои Грејс Морец.

27. Таа има цитат од кралот на Вилијам Шекспир, тетовиран на десното рамо, на кој пишува: „Сите ќе се смееме на позлатените пеперутки“.

28. Меган Фокс е исто така огромен обожавател на „Војна на Ѕвездите“. Таа поседува еден куп меморијали, привезоци и предмети од оваа класика на филм.

29. Фокс рече дека има АДХД и ОЦД. Таа тврди дека била одбиена од другите девојчиња во училиште затоа што била премногу агресивна и хиперактивна. Таа била малтретирана затоа што различно дејствувала и консумирала Риталин.

30. Фокс има форма на брахидактив наречен клучлив палец, и слободно разговара  за нејзината несигурност, самоповредување и призна дека има мала самодоверба.

31. Меган сака да јаде бонбони од ПЕЗ. Таа собира диспензери за PEZ  и поседува околу 30 уникатни.

Креирано од:


Пренеси го гласот