Брегалнички Портал

Вести од Брегалничкиот регион.

Ова е новата “Американска жена” на Мајли Сајрус

Пренеси го гласот

Неодамна во рамки на свој настап популарната американска пеачка Мајли Сајрус ја отпеа песната “Американска жена” на мегапопуларниот поп-рок музичар Лени Кравиц.

Видеото кое Мајли го сподели на нејзиниот инстаграм профил од настапот, ги вжешти повеќе од нормално нејзините следбеници, имајки предвид дека Мајли Сајрус може да биде уште повеќе провокативна.

Дали ви се допаѓа новата обработка на “Американска жена”?

Креирано од:


Пренеси го гласот
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com