БРЕГАЛНИЧКИ ПОРТАЛ

ИДЕНТИТЕТ НА РЕГИОНОТ

На граничниот премин “Деве Баир” приведен турски државјанин

Пренеси го гласот

На 27.01.2024 во 12.45 часот на Граничниот премин „Деве Баир“ на влез во државата од при извршена контрола на К.С.(56) од Р.Турција, кој управувал товарно моторно возило „даф“ и полуприколка со турски национални ознаки, констатирано било дека меѓународната зелена карта што ја приложил била фалсификувана. Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“ тој бил приведен и предаден на полициски службеници од ОВР Крива Паланка за понатамошна постапка.

Извор: МВР

Креирано од:


Пренеси го гласот