Брегалнички Портал

Вести од Багалничкиот регион.

Среда! Нека започне денот среќно и со чаша необичен вкус на кафе и урми

Пренеси го гласот

Кафето е составен дел од нашите утра, но љубителите на кофеинот не секогаш се подготвени да пробаат и нешто ново и вкусно. Ова е правата комбинација за добро зачинето утринско кафе. Имајте прекрасен ден.

Потребни состојки:

  • 120 милилитри кафе
  • 200 грама ледени коцки
  • 2-3 меки урми
  • 1/2 екстракт од ванила
  • Прстофат сол

Ставете ги сите состојки во блендер и матете додека не добиете хомогена смеса. Сипете го кофеинскиот шејк со урми во чаша и уживајте во вкусот!

Креирано од:


Пренеси го гласот
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com