БРЕГАЛНИЧКИ ПОРТАЛ

ИДЕНТИТЕТ НА РЕГИОНОТ

На Цветници Света Архиерејска Литургија во Виница

Пренеси го гласот

На 28.04.2024 година, кога Светата Православна Црква го празнува Влегувањето на Господ Исус Христос во Ерусалим – Цветници, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион отслужи Света Архиерејска Литургија, во сослужение на свештенослужители од Брегалничката Епархија, во храмот “Св. Архангел Михаил” во Виница. На крајот од Божествената Литургија, Митрополитот г. Иларион одржа пригодна беседа.

Извор: Брегалничка Епархија

Креирано од:


Пренеси го гласот