БРЕГАЛНИЧКИ ПОРТАЛ

ИДЕНТИТЕТ НА РЕГИОНОТ

Пронајдени 4 рачни бомби во куќа во село Габрово, делчевско

Пренеси го гласот

На 12.12.2023 во 13.10 часот во СВР Штип М.Д.(66) од с.Габрово, делчевско пријавил дека во неговата стара куќа во распаѓање во с.Габрово во ѕидот пронашол четири неексплодирани рачни бомби. Увид на местото извршиле  увидна екипа од ОВР Делчево во содејство со пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување и неексплодираните рачни бомби биле подигнати и пренесени во Дирекцијата за заштита и спасување за понатамошна постапка.

Извор: МВР

Креирано од:


Пренеси го гласот