Брегалнички Портал

Вести од Багалничкиот регион.

61 годишен штипјанец доби кривична зошто мавал со предмети кон куќата на 64 годишна сограѓанка

Пренеси го гласот

СВР Штип поднесе кривична пријава против А.М.(61) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. На 05.12.2022, пријавениот упатувал закани на Г.М.(64), а фрлал и тврди предмети кон нејзината куќа.

Извор: МВР

Креирано од:


Пренеси го гласот