БРЕГАЛНИЧКИ ПОРТАЛ

ИДЕНТИТЕТ НА РЕГИОНОТ

Демнач од с. Косевица, доби кривична од делчевската полиција

Пренеси го гласот

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против Н.И.(32) од с.Косевица, општина Македонска Kаменица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „демнење“. На 15.01.2024 во Делчево, пријавениот следел жена од Делчево, додека на 30.12.2023 тој ѝ напишал порака на социјалните мрежи со вулгарна и заканувачка содржина и телефонски ја вознемирувал.

Извор: МВР

Креирано од:


Пренеси го гласот